W dniu 1 września w naszej szkole zainaugurowano nowy rok szkolny 2020/2021. Pomimo, że wyglądało to trochę inaczej niż zawsze ( ze względu na zagrożenie epidemiczne klasy pierwsze miały oddzielne spotkanie) , zgromadzili się uczniowie i nauczyciele.  Pani dyrektor Dorota Glina powitała wszystkich zebranych na uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego. Szczególnie miło i serdecznie zwróciła się  do uczniów klas pierwszych. Pani dyrektor podsunęła młodzieży pewien drogowskaz na najbliższe lata. Są to słowa starożytnego greckiego poety Menandra który powiedział :

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić. ”

Przypomniała też uczniom, że zdobycie dobrego wykształcenia zależy przede wszystkim od nich samych, a nie tylko od nauczycieli. Pani dyrektor skierowała również życzenia do nauczycieli i pracowników szkoły , aby ten specyficzny i trudny rok był spokojny i bezpieczny , by był pełen sukcesów, osiąganych w atmosferze dobrej współpracy, cierpliwości i wyrozumiałości względem siebie, by szkolne osiągnięcia uczniów stanowiły powód do dumy i zadowolenia. Zapewniła także rodziców i nauczycieli, że bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników jest w naszej szkole priorytetem. Dlatego też szkoła przygotowała odpowiednie procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVIT-19 wśród uczniów , rodziców i pracowników szkoły. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach . Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się 24 kwietnia 2021 roku.