Harmonogram dopasowany był do profilu szkoły, dzieci codziennie miały zajęcia z musztry na, których z dnia na dzień robiły coraz większe postępy. Umożliwiło im to przygotowanie do uroczystego ślubowania , które odbędzie się 10 października b.r.. Młodzież miała także możliwość zwiedzić tereny koszar oraz Salę Tradycji na terenie Jednostki Wojskowej w Ustce.

Dzień rozpoczynał poranny fitness. W kolejnej części oprócz zajęć z musztry dzieci mogły skorzystać z ostatnich dni lata, dzięki słonecznej pogodzie organizowane były spacery po okolicy oraz zajęcia takie jak fitness na plaży, gry drużynowe, wyścigi rzędów oraz konkursy budowli z piasku i grzybobranie. Dzień kończył się ogniskiem, grillowaniem bądź dyskoteką dla dzieci. Podczas wieczorku „ POLSKA TO WIELKI KRAJ…”gimnazjaliści mogli wykazać się wiedzą na temat historii polski oraz ją pogłębić. Spotkanie dzieci zakończyły śpiewem pieśni patriotycznych.

Ostatniego dnia każdy z uczestników obozu, dostał certyfikat ukończenia podstawowego kursu z musztry. Zostały również wręczone dyplomy wyróżnienia z organizowanych w trakcie obozu konkursów. Miłym zaskoczeniem było zdobycie pierwszego miejsca w konkursie czystości pokoi przez dwóch naszych uczniów.  Opiekunowie dokonali wszelkich starań, aby wyjazd był mile wspominany przez dzieci, co można było zaobserwować u uczniów żegnających się ze łzami w oczach przy autokarze.