Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców, w 1943 roku, informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni dopiero po pięćdziesięciu latach od dokonania mordu tj. 13 kwietnia 1990 roku, kiedy to przekazano prezydentowi stronie polskiej listy przewozowe NKWD z obozów w Kozielsku i Ostaszkowie oraz spis jeńców obozu w Starobielsku. Od tego dnia uroczyście czci się pamięć pomordowanych. Koronawirus sprawił, że na tegorocznych obchodach 81 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zorganizowanych we wtorek w Starachowicach, było skromnie. Była msza święta i indywidualne składanie kwiatów przed Krzyżem Katyńskim. Na mszy świętej, którą w kościele Wszystkich Świętych odprawił ksiądz Sławomir Rak, proboszcz tej parafii, równocześnie dziekan dekanatu Starachowice Północ, był poczet sztandarowy Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach. W jego składzie była umundurowana młodzież naszej szkoły.