Rangi dodała jej obecność przedstawicieli polskiej armii, a kolorytu młodzi ludzie w mundurach kilku formacji, orkiestra wojskowa oraz pokaz sprawności fizycznej zaprezentowanej w czasie paradnej musztry.  Z powodu epidemii uroczystość odbyła się po rocznej przerwie, dlatego tym razem ślubowanie złożyli drugoklasiści. Wydarzenie rozpoczął przemarsz młodzieży na starachowicki rynek. W pochodzie można było zobaczyć młodych ludzi z różnych szkół ZDZ w Kielcach w mundurach marynarki wojennej, wojsk lądowych, czy policji, ale także w barwnych uniformach historycznych: piechoty z Powstania Kościuszkowskiego, fizylierów z okresu Księstwa Warszawskiego oraz podchorążych z czasów Powstania Listopadowego. Prestiżu uroczystości dodała obecność pułkownika Piotra Hałysa dowódcy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, majora Piotra Rokity szefa kieleckiej Wojskowej Komendy Uzupełnień i majora Alberta Rosińskiego z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła imponująca sprawność fizyczna młodzieży z ZDZ w Kielcach zaprezentowana w czasie paradnej musztry. Po wciągnięciu na maszt polskiej flagi, któremu towarzyszyło odegranie Hymnu Państwowego 80 uczniów klas mundurowych i pozostali drugoklasiści Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach wypowiedzieli słowa przyrzeczenia. Wyróżniający się uczniowie oraz ich rodzice odebrali dowody uznania od m.in. Dariusza Wątroby, wiceprezesa ZDZ w Kielcach oraz Doroty Gliny, dyrektor technikum ZDZ w Starachowicach, która podkreśla, że dla dzisiejszej młodzieży historia, patriotyzm, czy wojskowy etos nadal są atrakcyjne.  Jej obserwacje potwierdzają uczniowie, którzy wybrali klasy mundurowe oferujące im przygotowanie do pracy w różnych służbach. Uroczystość ślubowania zakończył występ Orkiestry Wojskowej z Radomia oraz uczniowska defilada. Dopracowany scenariusz i barwny przebieg tego wydarzenia sprawiają, że ogląda się je z prawdziwą przyjemnością. Pod wrażeniem był także starosta starachowicki Piotr Babicki.

(zrółdo tv.starachowice.pl )

Fotoreportaż z wydarzenia : KLIKNIJ TUTAJ