Podczas minionych ferii zimowych działo się wiele w naszej szkole. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy Rezerwa, w szkole odbył się obóz przygotowawczo- kondycyjny dla klas mundurowych i członków stowarzyszenia. W czasie trwania obozu odwiedził nas znany w regionie pasjonat broni palnej i militarii pan Bernaciak, który przedstawił naszym uczniom część swojej kolekcji. Mogliśmy się zapoznać z bronią jaką używali żołnierze Cichociemni Spadochroniarze Armii Krajowej – przeszkoleni w Wielkiej Brytanii żołnierze Polskich Sił Zbrojnych, którzy ochotniczo zgłosili się do służby specjalnej w konspiracyjnej Armii Krajowej na terenie Polski. Perełka w kolekcji pana Bernaciaka jest unikatowy pistolet VIS, z którego 28 stycznia 1944 roku w Milejowicach u podnóża Pasma Jeleniowskiego Gór Świętokrzyskich zabity został agent gestapo, oficer Armii Krajowej ppor. Jerzy Wojnowski "Motor". Zastrzelił go żołnierz z tego samego oddziału partyzanckiego chor. Tomasz Waga "Szort"
Po krótkim wykładzie uczniowie mogli samodzielnie rozebrać broń , zadać pytania i przez chwilę poczuć ducha historii.

{gallery}2020.2021/VIS{/gallery}